Kilo Problemi

Kilo problemi günümüz dünyasının en önemli sorunlarından birisi. Hatta ve hatta fast food ve hızlı tüketim yiyecekleri yanı sıra, şoklanmış gıdalarında etkisi ile obezite ve aşırı kilo problemi tam bir baş belası haline gelmektedir.
şimdi o lanet olası soruna çözüm bulma vakti! kilolara sert bir vuruş yaparak cehennemin en dibine gönderme vakti!

Kilo sorununu aşmak için diyetler yaparız, az yemek yemeye özen gösteririz bol su içeriz spor yaparız vs. vs uzayıp gider bu seçenekler. En önemli kilo verme noktası motivasyonun en üst düzeyde tutulmasıdır. İyi bir motivasyon ve diyet programı ile sizde ideal kilonuza kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz. Tabi ki bu motivasyonun birde aşırı düzeyi var. Ve bizlerin en korktuğu ve üzüldüğü nokta budur. Genellikle genç kızlarda görülen ve “Anoreksiya Nervoza” ismi ile tıpta adlandırılan bu durum çok tehlikeli bir boyuta ulaşabilmekte ve sağlığın tehlikeye girmesine neden olabilmektedir. Hatta bu problem yüzünden hayatını kaybeden bir çok insan bulunmakta. Kilo vermeden önce kitle endeksini göz önünde bulundurun ve ne kadar fazlalığınızın olduğuna karar verin. Unutmayın ki çok zayıf olmak çekici bir görünüm sağlamaz. Aksine çoğu insan için itici bir unsurdur.

Üst fotoğrafta görmüş olduğunuz insanlar kilo fobi kurbanı insanlar. Acınacak durumdalar ve halen kilo vermeye devam etmektedirler. Bunun sonucunu düşünebiliyor musunuz? Tabi ki ölüm!

Dengeli Kilo Verin

Biz dengeli bir kilo vermeniz için gereken birtakım bilgileri sizler ile paylaşarak güzelliğinize güzellik katmanızı daha fit bir görünüme sahip olmanızı sağlayacağız. Tabi ki öncelikle ne kadar fazlanız var bunu bir kontrol edelim.

ideal kilo

Yukarıda ki tablodan ideal kilonuzu tespit edin. Ve hedeflerinizi belirleyin. Size önereceğimiz bu tavsiyeler ile kilo vermeye başlayabilirsiniz.

1.Şoklanmış Gıdalardan kurtulun

Şoklanmış gıdaların her yerde reklamı yapılır. Doktorların ziraat mühendislerinin bilim adamlarının onayından geçtiği falan söylenir. Türkiye’de bu işlerin nasıl yürüdüğünü gayet iyi biliyoruz! Şoklanmış gıdaların bir çoğu besin değeri düşük ve metabolizmadan atılımı zor yağ içerir. Bundan dolayı şoklanmış gıda tüketimi vücutta yağ birikimine sebep olur.

Kilo Problemi

2.Doymuş Yağ kullanımı

Margarin ve benzeri doymuş yağ kullanımı kalp damar rahatsızlıklarının başını çeker. Becel kalp dostu gibi yalanlara inanmayın. Elinizden geldiğince temiz yağ kullanın. Bizim tavsiyemiz kristal yağ kullanılmasından yana.

3.Aşırı yağlı yiyecekler

Aşırı yağlı et, yemek tüketimi kalp damar rahatsızlığına sebep olur ve aşırı kilo yapılır. Bu yüzden aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Aşırı yağlı yiyecekler ömrünüzü çalacaktır.

4.Sebze Meyve Tüketimi

Sebze meyve tüketimine önem verin. Sebze meyve tüketimi en sağlıklı yaşam stilidir. Vegan insanların nasıl yaşadığınız araştırdınız mı? google üzerinden araştırmalarınızı yapabilirsiniz bu konu ile ilgili. Sebze meyve hızlı sindirilir ve vücutta bıraktığı atık yok denilecek kadar düşük seviyededir.  Özellikle Elma başlı başına bir antioksidan olup zayıflama için kullanabileceğiniz en etkili meyvedir.

5.Bitkisel Destek

Bitkiler düzeli kullanıldığında oldukça etkili ve güzel sonuçlar verebilmektedir. Umut tacirlerinin eline düşmeden aktarlardan temin edebileceğiniz 3-4 liralık bitkiler ile kilo verebilirsiniz. Bu tavsiyeler yıllardır uygulanmakta ve dünyanın her yerinde özellikle Çin de memnuniyet en üst düzeydedir.

  1. Mate
  2. Dağ Kekiği(Zahter)
  3. Biberiye
  4. Funda Yaprağı

bu bitkiler kilo vermek için ideal içerikte olup kilo vermeye yarayan zayıflama hapları içerisinde yer almaktadır(Genelde). Bu bitkileri karıştırıp çay haline getirip günde iki bardak sabah ve akşam yemekten yarım saat sonra kullanabilirsiniz. Bu çay sindirimi kolaylaştırır ve metabolizmanın çalışmasını rahatlatır.

6.Spor

Spor tabi ki hayatın her noktasında önemli yere sahiptir. Spor yapmak kalp kaslarını güçlendirir. Vücutta bulunan artık yağların atılmasını sağlar, Ve Daha dinamik bir görünüm sağlar. Gün içerisinde koşu, yürüyüş gibi etkinlikler oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Hayatın her noktasında spor gerekli bir aktivitedir.

7.Yatmadan Önce

Yatmadan önce yağlı yiyeceklerin tüketilmesi göbek ve diğer bölgelerde yağ birikmesine (Depolanmasına) neden olur. Yatmadan önce yağlı yiyecek tüketmeyiniz. Ve yatmadan önce önerdiğimiz bitki çayı tüketimi sindirim sistemini temizler. İyi bir uyku çekmenizi sağlar.

8.Zayıflama Hapı Kullanımı

Zayıflama hapı kullanımı en kolay kilo verme yöntemi olarak nitelendirilmektedir. Bu doğru bir yargı. Lakin bilinçsiz kullanımlar kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu platformun amacı zayıflama hapı kullanımını tamamen bilinçli hale getirmektir. Birçok zayıflama ürünü bulunmaktadır. Bunların incelemesini İnternet sitemizde gerçekleştiriyoruz. Diğer yazılarımızı okuyarak sizlerde bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız eğer kullanıcıların bilgi almasını sağlayabilirsiniz.

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: